Igazából a munkaerő felvétel nem is a toborzásnál kezdődik, hanem annál sokkal hamarabb.
Munkakörnyezet kialakítása
Először is fel kell építenünk, ki kell alakítanunk egy etikus munkakörnyezetet, és hozzáállást. Olyat, ahol a munkatársak is jól érzik magukat és a csapat tagjai szeretnének lenni. Ahol nem csupán egy munkahelynek tekintenek a cégre, ahol ha letelik a 8 óra akkor egyből kiesik a kezükből a munka. Ha csapatként tudnak tekinteni a cégre, ahol nekik is fontos a siker, akkor jobban fognak kötődni a céghez és jobban fognak teljesíteni is. Hiszen motiválja őket a csapat, a közös cél és a minél jobb túlélés. Ahol a versenytársakra nem ellenségként tekintenek, hanem egy jó „játéknak” tartják, ahol az üzleti élet a játszótér és ahol jól érzik magukat.
Állásajánlat megírása
Aztán figyeljünk arra, hogy hogyan írjuk meg az állásajánlatot. Gondoljuk át, hogy a munkaerő felvétel kapcsán kinek kell végeznie a kiválasztás. Ha nem a cégvezető teszi, akkor körültekintően adja át az információkat a leendő munkavállalóhoz kapcsolódó elvárásokkal kapcsolatban, hogy aki végzi a kiválasztást pontos munkát tudjon végezni. Majd szervezzük meg jól az interjúkat. A megfelelő helyre, a megfelelő interjúztatókkal és figyeljünk oda arra is, akit éppen interjúztatunk, semmiképpen csak felületes vagy félmunkát végezzünk. Hiszen egy személyes találkozó során nagyon sok minden kiderülhet leendő munkatársunkról. Egy írásbeli jelentkezés alapján nem tudjuk eldönteni, hogy szimpatikus-e, illik-e a csapatba és el tudjuk-e vele képzelni a közös munkát. Aztán ha úgy látjuk a referencia ellenőrzését is tegyük meg.
Beilleszkedést elősegítő program
Ha felvettük új emberünket, akkor jöhet a beilleszkedési program, amivel is elősegítjük egyrészt, hogy új kollégánk hamar otthonosan mozogjon a cégben, másrészt, hogy könnyedén és gyorsan betanulja a tőle elvárt feladatokat.
BérPortál – www.berportal.hu-Minden jog fenntartva